XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2011

„Jeśli więc jest jakieś napomnienie w Chrystusie, jeśli – jakaś moc przekonująca Miłości, jeśli jakiś udział w Duchu, jeśli jakieś serdeczne współczucie – dopełnijcie mojej radości przez to, że będziecie mieli te same dążenia: tę samą miłość i wspólnego ducha, pragnąc tylko jednego, a niczego nie pragnąc dla niewłaściwego współzawodnictwa ani dla próżnej chwały, lecz w pokorze oceniając jedni drugich za wyżej stojących od siebie. Niech każdy ma na oku nie tylko swoje własne sprawy, ale też i drugich!”  Czyż te Pawłowe słowa nie są wspaniałym komentarzem do kończącej się dzisiaj pielgrzymki Benedykta XVI do Niemiec?

Braunschweig

1. Intencja mszalna w przyszłą niedzielę – o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Magdaleny  i  Krystiana  Mike w 15 rocznicę ślubu oraz dla Izabeli i Krzysztofa.

2. Chórzystów zapraszamy na próbę w poniedziałek o godz. 19.00, a „Promyki” w czwartek o godz. 16.15.

3. W czwartek serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na kolejne lekcje religii.

4.Za tydzień, w poniedziałek 3 października, będziemy obchodzili nasz Odpust Parafialny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy od godz. 10.00. Wtedy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 11.00 odmówimy Różaniec w intencji naszej Wspólnoty Parafialnej, a o 11.30 rozpocznie się Msza św. odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Adam Ostapowicz SChr. Po Mszy św., jeśli pozwoli pogoda, chcemy zaprosić na grilla, lub na kawę i ciasto do sali, jeśli pogoda nie dopisze. Panie prosimy serdecznie o współpracę, jeśli chodzi o ciasto. Dochód z naszego spotkania przeznaczony będzie na zakup sztandaru dla naszej wspólnoty parafialnej.

5. Za 2 tygodnie, w sobotę 8 października, organizujemy wyjazd dla ministrantów, starszych dziewczynek z chórku oraz młodzieży, zaangażowanej w liturgię w naszej parafii. Bardzo prosimy ich rodziców o krótkie spotkanie z Ks. Tomaszem, bezpośrednio po Mszy św.

6. Serdeczną pamięcią modlitewną otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

Wolfsburg

1. Intencja mszalna w przyszłą niedzielę (St. Christophorus) – za  zmarłych  Eryka  Schaffors  w 10 roczn.śmierci i Cecylię Schaffors.

2. W piątek zapraszamy do kościoła św. Elżbiety na Mszę św. o godz. 16.30, a po niej na lekcje religii.

3. Za tydzień, w poniedziałek 3 października, będziemy obchodzili nasz Odpust Parafialny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy do kościoła św. Cyriakusa w Braunschweigu od godz. 10.00. Wtedy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 11.00 odmówimy Różaniec w intencji naszej Wspólnoty Parafialnej, a o 11.30 rozpocznie się Msza św. odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Adam Ostapowicz SChr. Po Mszy św., jeśli pozwoli pogoda, chcemy zaprosić na grilla, lub na kawę i ciasto do sali, jeśli pogoda nie dopisze. Panie prosimy serdecznie o współpracę, jeśli chodzi o ciasto. Dochód z naszego spotkania przeznaczony będzie na zakup sztandaru dla naszej wspólnoty parafialnej.

4. Za 2 tygodnie, w sobotę 8 października, organizujemy wyjazd dla ministrantów, starszych dziewczynek z chórku oraz młodzieży, zaangażowanej w liturgię w naszej parafii. Bardzo prosimy ich rodziców o krótkie spotkanie z Ks. Tomaszem, bezpośrednio po Mszy św.

5. Serdeczną pamięcią modlitewną otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

Salzgitter

1.Na kolejną Mszę św. zapraszamy za tydzień, w niedzielę 2 października. Intencja mszalna – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze z ok. 40 roczn ślubu Teresy i Jacka Patałąg.

2. Za tydzień, w poniedziałek 3 października, będziemy obchodzili nasz Odpust Parafialny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy do kościoła św. Cyriakusa w Braunschweigu od godz. 10.00. Wtedy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 11.00 odmówimy Różaniec w intencji naszej Wspólnoty Parafialnej, a o 11.30 rozpocznie się Msza św. odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Adam Ostapowicz SChr. Po Mszy św., jeśli pozwoli pogoda, chcemy zaprosić na grilla, lub na kawę i ciasto do sali, jeśli pogoda nie dopisze. Panie prosimy serdecznie o współpracę, jeśli chodzi o ciasto. Dochód z naszego spotkania przeznaczony będzie na zakup sztandaru dla naszej wspólnoty parafialnej.

3.Serdeczną pamięcią modlitewną otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

Lüneburg

1. Na następną Mszę św. zapraszamy do kościoła St. Marien, w sobotę, 1 października. Intencja mszalna – o opiekę M B Nieust. Pomocy w pokonaniu choroby nowotworowej dla siostry Stanisławy.

2. Za tydzień, w poniedziałek 3 października, będziemy obchodzili nasz Odpust Parafialny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy do kościoła św. Cyriakusa w Braunschweigu od godz. 10.00. Wtedy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 11.00 odmówimy Różaniec w intencji naszej Wspólnoty Parafialnej, a o 11.30 rozpocznie się Msza św. odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Adam Ostapowicz SChr. Po Mszy św., jeśli pozwoli pogoda, chcemy zaprosić na grilla, lub na kawę i ciasto do sali, jeśli pogoda nie dopisze. Panie prosimy serdecznie o współpracę, jeśli chodzi o ciasto. Dochód z naszego spotkania przeznaczony będzie na zakup sztandaru dla naszej wspólnoty parafialnej.

3. Serdeczną pamięcią modlitewną otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.