2. Niedziela Adwentu – 7.12.2014

Braunschweig

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Przygotowujemy się na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić i uświęcić.
 2. Jutro przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 17.30.
 3. We wtorek Roraty o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.
 5. W czwartek bezpośrednio po lekcjach religii zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami na specjalną dla nich Mszę św. roratnią o godz. 17.15. To oznacza, że w czwartek Msza św. 15 minut wcześniej niż zwykle. Młodzież zapraszamy również na Roraty, a po Mszy św. na katechezę.
 6. W piątek Msza św. o godz. 16.30 oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 7. Wszystkie dzieci zainteresowane występem w “Jasełkach” prosimy o przyjście na I próbę w sobotę 13 grudnia (godz. 11.00) do salki przy kościele.
 8. W sobotę przypada 33. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy  o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.
 9. Wychodząc z kościoła można zaopatrzyć się w kalendarze i opłatki oraz zabrać ze sobą nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Okruch”.
 10. W ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, za tydzień w niedziele rozpoczniemy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które poprowadzi ks. Paweł Jasina. Program rekolekcji jest podany w naszym biuletynie parafialnym „Okruch”.
 11. Jak co roku, Stowarzyszenie POLDEH zaprasza wszystkie dzieci na tradycyjne pieczenie świątecznych ciasteczek i robienie stroików. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 15. grudnia, o godzinie 16.00 w salce przy kościele.
 12. W dniach 9-11 stycznia 2015 odbędą się rekolekcje/warsztaty dla małżeństw (ale nie tylko, jedna sesja będzie bezpośrednio do młodzieży). Rekolekcje adresowane są do wszystkich małżeństw niezależnie od długości stażu. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Wolfsburga do kościoła świętej Elżbiety. Spotkanie prowadzone będzie przez Ojca Karola Meissnera – benedyktyna z Lubinia. Ojciec Meissner z wykształcenia lekarz wstąpił do zakonu, a potem zajmował się psychologią i psychiatrią. Jest autorem wielu cennych książek, artykułów i publikacji dotyczących małżeństwa, rodziny, płciowości, wychowania i etyki. Służy i wychowuje przez głoszone rekolekcje, konferencje, artykuły oraz porady indywidualne. Jest to zaszczyt dla naszej parafii, że mimo wielu zajęć i sędziwego już wieku chce on do nas przyjechać. Plan szczegółowy rekolekcji ukaże się wkrótce, Rekolekcje będą dość intensywne wraz z posiłkami, a to wiąże się też z pewnymi kosztami, które wynoszą ok. 25 Euro od osoby. Dla rodzin z dziećmi zapewniona zostanie opieka w formie tzw. „domowego przedszkola” w sąsiedniej sali. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, potrzebne jest wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w rekolekcjach. Już od dziś zgłaszać można się w zakrystii po niedzielnych mszach św. lub e-mailowo/telefonicznie – kontakt na stronie internetowej.
 13. W przyszłym roku, druga połowa kwietnia – planujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 14. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Wolfsburg

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Przygotowujemy się na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić i uświęcić.
 2. Jutro przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. w Braunschweigu o godz. 17.30.
 3. W piątek „Roraty“ i katecheza w Wolfsburgu – godz. 16.30 St. Elisabeth.
 4. W sobotę przypada 33. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.
 5. Wychodząc z kościoła można zaopatrzyć się w kalendarze i opłatki oraz zabrać ze sobą nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Okruch”.
 6. W ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, za tydzień w niedziele rozpoczniemy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które poprowadzi ks. Paweł Jasina. Program rekolekcji jest podany w naszym biuletynie parafialnym „Okruch”.
 7. W dniach 9-11 stycznia 2015 odbędą się rekolekcje/warsztaty dla małżeństw (ale nie tylko, jedna sesja będzie bezpośrednio do młodzieży). Rekolekcje adresowane są do wszystkich małżeństw niezależnie od długości stażu. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Wolfsburga do kościoła świętej Elżbiety. Spotkanie prowadzone będzie przez Ojca Karola Meissnera – benedyktyna z Lubinia. Ojciec Meissner z wykształcenia lekarz wstąpił do zakonu, a potem zajmował się psychologią i psychiatrią. Jest autorem wielu cennych książek, artykułów i publikacji dotyczących małżeństwa, rodziny, płciowości, wychowania i etyki. Służy i wychowuje przez głoszone rekolekcje, konferencje, artykuły oraz porady indywidualne. Jest to zaszczyt dla naszej parafii, że mimo wielu zajęć i sędziwego już wieku chce on do nas przyjechać. Plan szczegółowy rekolekcji ukaże się wkrótce, Rekolekcje będą dość intensywne wraz z posiłkami, a to wiąże się też z pewnymi kosztami, które wynoszą ok. 25 Euro od osoby. Dla rodzin z dziećmi zapewniona zostanie opieka w formie tzw. „domowego przedszkola” w sąsiedniej sali. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, potrzebne jest wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w rekolekcjach. Już od dziś zgłaszać można się w zakrystii po niedzielnych mszach św. lub e-mailowo/telefonicznie – kontakt na stronie internetowej.
 8. Za tydzień, w niedzielę Msza św. w Wolfsburgu o godz. 15.00 (St. Elisabeth)
 9. W przyszłym roku, druga połowa kwietnia – planujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 10. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Salzgitter

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Przygotowujemy się na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić i uświęcić.
 2. Jutro przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. w Braunschweigu o godz. 17.30.
 3. W sobotę przypada 33. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.
 4. Wychodząc z kościoła można zaopatrzyć się w kalendarze i opłatki oraz zabrać ze sobą nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Okruch”.
 5. W ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, za tydzień w niedziele rozpoczniemy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które poprowadzi ks. Paweł Jasina. Program rekolekcji jest podany w naszym biuletynie parafialnym „Okruch”.
 6. W dniach 9-11 stycznia 2015 odbędą się rekolekcje/warsztaty dla małżeństw (ale nie tylko, jedna sesja będzie bezpośrednio do młodzieży). Rekolekcje adresowane są do wszystkich małżeństw niezależnie od długości stażu. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Wolfsburga do kościoła świętej Elżbiety. Spotkanie prowadzone będzie przez Ojca Karola Meissnera – benedyktyna z Lubinia. Ojciec Meissner z wykształcenia lekarz wstąpił do zakonu, a potem zajmował się psychologią i psychiatrią. Jest autorem wielu cennych książek, artykułów i publikacji dotyczących małżeństwa, rodziny, płciowości, wychowania i etyki. Służy i wychowuje przez głoszone rekolekcje, konferencje, artykuły oraz porady indywidualne. Jest to zaszczyt dla naszej parafii, że mimo wielu zajęć i sędziwego już wieku chce on do nas przyjechać. Plan szczegółowy rekolekcji ukaże się wkrótce, Rekolekcje będą dość intensywne wraz z posiłkami, a to wiąże się też z pewnymi kosztami, które wynoszą ok. 25 Euro od osoby. Dla rodzin z dziećmi zapewniona zostanie opieka w formie tzw. „domowego przedszkola” w sąsiedniej sali. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, potrzebne jest wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w rekolekcjach. Już od dziś zgłaszać można się w zakrystii po niedzielnych mszach św. lub e-mailowo/telefonicznie – kontakt na stronie internetowej.
 7. Następna Msza św. w Salzgitter 21. grudnia.
 8. Dziś po Mszy św. spotkanie dla Róży różańcowej. Serdecznie zapraszam.
 9. W przyszłym roku, druga połowa kwietnia – planujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 10. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.