Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2017

  1. W pierwszy dzień Nowego Roku 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata.
  2. W środę o godz. 17.00 zmiany tajemnic różańcowych, a następnie Nowenna MBNP i Msza św. w intencji Matek różańcowych.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii.
  4. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Tego dnia Msza św.: w Braunschweigu o godz. 16.30 (spowiedź od godz. 15.00) i w Wolfsburgu (St. Raphael) godz. 17.30.
  5. W sobotę, w Braunschweigu spotkanie modlitewne dla dzieci i młodzieży o godz. 9.45. Zapraszamy.
  6. Za tydzień, w niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Tego dnia będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej Chór Chłopięcy Pueri Claromontani pod dyrekcją pana dr Jarosława Jasiury z Jasnej Góry. Wszystkich już bardzo serdecznie zapraszamy.
  7. Za tydzień, w niedzielę zapraszamy na tradycyjne spotkanie opłatkowe z “Jasełkami” do sali parafialnej o godz. 17.00. Jak zwykle zwracamy się z prośbą do Wszystkich, o ubogacenie spotkania domowymi wypiekami. Z góry serdecznie dziękujemy.
  8. U progu nowego roku kalendarzowego 2017 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.
  9. Wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia otaczamy naszą modlitwą oraz życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
  10.  Pięknej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.