24. Niedziela Zwykła – 16.09.2018

 1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
 2. Jutro 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy i modlimy się za wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni.
 3. Chórzystów zapraszamy na poniedziałkową próbę o godz.19.00, a Promyki w czwartek na godz. 16.15.
 4. Rozpoczął się w naszej parafii nowy rok katechetyczny. Katecheza w Braunschweigu:
  • dzieci najmłodsze o godz. 15.30
  • dzieci pokomunijne o godz. 15.30
  • dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. o godz. 16.15
  • młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania po Mszy św., godz. 18.15
 5. W piątek, w Wolfsburgu o godz. 16.30 Msza św. w kościele St. Raphael.
  Po Mszy św. katecheza dla dzieci i młodzieży.
 6. Za tydzień w niedzielę 23 września będziemy gościć w naszej Parafii dr Christiana Hennecke, który odwiedza wszystkie parafie w diecezji Hildesheim i jest odpowiedzialny również za misje obcojęzyczne. Po Mszy świętej zapraszamy do sali parafialnej na skromny posiłek, ciastko i kawę.
 7. Uroczystości odpustowe w tym roku będziemy obchodzić 14 października, a będzie im przewodniczył arcybiskup Jan Romeo Pawłowski z Rzymu.
 8. Za zgodą kurii Hildesheim i Rektora PMK ogłaszam wybory do Rady Parafialnej. Ma jej przewodniczyć proboszcz, a członkami powinni być wierni wraz z tymi, którzy z urzędu uczestniczą w trosce duszpasterskiej o parafię i pomagają w ożywianiu działalności pasterskiej. Rada duszpasterska posiada jedynie głos doradczy. Reprezentuje parafię w przestrzeni publicznej. Osoby, które chciałyby kandydować osobiście zgłaszają się na rozmowę u ks. Proboszcza. Do końca miesiąca września można zgłaszać swoje kandydatury. Wybory odbędą się 18 listopada 2018 roku.
 9. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.