Niedziela Świętej Rodziny – 29.12.2019

 1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem,
  godnością i wielkością.
 2. W ostatni dzień roku, we wtorek, 31 grudnia, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski podczas Mszy Świętej
  i nabożeństwa dziękczynno-błagalnego w Braunschweigu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy
 3. Postarajmy się Nowy Rok rozpocząć w imię Boże. Msze Święte:
  – 12.00 Braunschweig (St. Cyriakus)
  – 15.00 Wolfsburg (St. Raphael)
 4. W piątek, przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. W Braunschweigu od godziny 15.00 okazja do spowiedzi św., następnie o godz. 16.30 Msza św. oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W piątek nie ma Mszy św. w Wolfsburgu.
 6. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. W Braunschweigu o godz. 17.30 w czasie Mszy św. pobłogosławimy kadzidło i kredę. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na wspólne śpiewanie kolęd.
 7. Za dwa tygodnie, 12 stycznia, w niedzielę zapraszamy na tradycyjne spotkanie opłatkowe i jasełka do sali parafialnej
  w Braunschweigu o godz. 17.00. Jak zwykle zwracamy się z prośbą do wszystkich, o ubogacenie spotkania domowymi wypiekami. Z góry serdecznie dziękujemy.
 8. Słowa podziękowania dla tych osób, które pomogły w ustawieniu choinek i szopki oraz w przygotowaniu naszego kościoła do Uroczystości Bożego Narodzenia.
 9. U progu nowego roku kalendarzowego 2020 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.