21. Niedziela Zwykła – 27.08.2017

  1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje 
o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Nowy rok katechetyczny w naszej parafii rozpoczniemy 7 września, w czwartek. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz wszystkich na Mszę św. o godz. 17.30, następnie spotkanie w grupach wiekowych.
  2. Chórzystów zapraszamy na poniedziałkową próbę o godz.19.00, a Promyki w czwartek na godz. 16.15.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, od godziny 15.00 w Braunschweigu okazja do spowiedzi św., następnie o godz. 16.30 Msza św., litania do NSPJ i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  4. W piątek, w Wolfsburgu od godz. 16.00 okazja do spowiedzi i o godz. 16.30 Msza św. w kościele St. Raphael.
  5. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć i modlitwa za poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945.
  6. Za tydzień, w niedzielę, 3 września Msza św. w Wolfsburgu odbędzie się wyjątkowo w kościele St. Raphael.
  7. Wszyscy, którzy zapisali się na jesienną pielgrzymkę, od 19 – 22 października, /w programie Góra św. Anny, jasnogórska noc czuwania w intencji polskich emigrantów w Częstochowie oraz Kraków/, prosimy o dokonanie wpłaty za wyjazd do końca miesiąca sierpnia. Podobnie osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Meksyku prosimy o wpłatę należności za wyjazd.
  8. Na mocy dekretu księdza prowincjała, z końcem sierpnia Ryszard Karapuda kończy posługę duszpasterską w naszej parafii. Od września ks. Ryszard obejmie obowiązki duszpasterskie na Ukrainie, gdzie pracował wcześniej przez 23 lata. W pierwszą niedzielę września, w sposób uroczysty podziękujemy Mu za piękną pracę. Dzisiaj już życzymy księdzu Ryszardowi aby szedł przez całe życie jak dotąd z dobrocią w sercu, otoczony ludzką życzliwością, pewny opieki Matki Bożej i Jej umiłowanego Syna Jezusa Chrystusa.
  9. Od pierwszego września obowiązki wikariusza w naszej Misji obejmie ksiądz Zbigniew Minta, którego serdecznie przywitamy w drugą niedzielę września podczas Mszy św.
  10. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

Loading

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.