XXV Niedziela Zwykła – 18.09.2011

„Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus, a umrzeć – to zysk.”  Pytanie jest proste. Starczy nam odwagi i wiary, by się podpisać pod tym Pawłowym zdaniem, które słyszymy w dzisiejszym II czytaniu?

Braunschweig

1. Intencja mszalna w przyszłą niedzielę – w intencji Izabelli i Marka w 20 roczn. ślubu oraz o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

2. Chórzystów zapraszamy na próbę w poniedziałek o godz. 19.00, a „Promyki” w czwartek o godz. 16.15.

3. W czwartek serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na kolejne lekcje religii.

4. W najbliższą sobotę, 24 września, zapraszamy na szczególne wydarzenie w naszej wspólnocie parafialnej. Będziemy gościli w naszej świątyni chór „Poznańskie Słowiki” pod dyrekcją profesora Stefana Stuligrosza. Chór wystąpi w czasie Mszy św. w języku niemieckim o godz. 18.00, a po Mszy św. odbędzie się koncert, w którym usłyszymy m.in utwory  Stefana Stuligrosza, Henryka Mikołaja Góreckiego i Georga Friedricha  Haendla. Tego chóru nie trzeba specjalnie reklamować. Serdecznie zapraszamy!

5. Pani Lydia Sternol z Caritasverband Braunschweig zwróciła się do nas z propozycją zorganizowania spotkania dla rodziców, którzy posyłają swe dzieci do szkoły. Chodzi przede wszystkim o tych, którzy są tu od niedawna. Pani Lydia chce przekazać informacje o funkcjonowaniu systemu szkolnego, o zyciu szkoły, roli rodziców i zadaniach dzieci. Jeśli będzie zainteresowanie, to możemy takie spotkanie zorganizować. Tych, którzy chcieliby skorzystać z takiej propozycji, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii.

6. Za 2 tygodnie, w poniedziałek 3 października, będziemy obchodzili nasz Odpust Parafialny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy od godz. 10.00. Wtedy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 11.00 odmówimy Różaniec w intencji naszej Wspólnoty Parafialnej, a o 11.30 rozpocznie się Msza św. odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Adam Ostapowicz SChr. Po Mszy św., jeśli pozwoli pogoda, chcemy zaprosić na grilla, lub na kawę i ciasto do sali, jeśli pogoda nie dopisze.

7. Serdeczną pamięcią modlitewną otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

Wolfsburg

1. Intencja mszalna w przyszłą niedzielę (St. Elisabeth) – za zmarłego Heinricha Richter w 10 roczn. śmierci i Ursel Richter.

2. W piątek zapraszamy do kościoła św. Elżbiety na Mszę św. o godz. 16.30, a po niej na lekcje religii.

3. W najbliższą sobotę, 24 września, zapraszamy do kościoła św. Cyriakusa w Braunschweigu, na szczególne wydarzenie w naszej wspólnocie parafialnej. Będziemy gościli w naszej świątyni chór „Poznańskie Słowiki” pod dyrekcją profesora Stefana Stuligrosza. Chór wystąpi w czasie Mszy św. w języku niemieckim o godz. 18.00, a po Mszy św. odbędzie się koncert, w którym usłyszymy m.in utwory  Stefana Stuligrosza, Henryka Mikołaja Góreckiego i Georga Friedricha  Haendla. Tego chóru nie trzeba specjalnie reklamować. Serdecznie zapraszamy!

4. Za 2 tygodnie, w poniedziałek 3 października, będziemy obchodzili nasz Odpust Parafialny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy do kościoła św. Cyriakusa w Braunschweigu od godz. 10.00. Wtedy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 11.00 odmówimy Różaniec w intencji naszej Wspólnoty Parafialnej, a o 11.30 rozpocznie się Msza św. odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Adam Ostapowicz SChr. Po Mszy św., jeśli pozwoli pogoda, chcemy zaprosić na grilla, lub na kawę i ciasto do sali, jeśli pogoda nie dopisze.

5. Serdeczną pamięcią modlitewną otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

Salzgitter

1.Na kolejną Mszę św. zapraszamy za 2 tygodnie, w niedzielę 2 października. Intencja mszalna – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze z ok. 40 roczn ślubu Teresy i Jacka Patałąg.

2. W najbliższą sobotę, 24 września, zapraszamy do kościoła św. Cyriakusa w Braunschweigu, na szczególne wydarzenie w naszej wspólnocie parafialnej. Będziemy gościli w naszej świątyni chór „Poznańskie Słowiki” pod dyrekcją profesora Stefana Stuligrosza. Chór wystąpi w czasie Mszy św. w języku niemieckim o godz. 18.00, a po Mszy św. odbędzie się koncert, w którym usłyszymy m.in utwory  Stefana Stuligrosza, Henryka Mikołaja Góreckiego i Georga Friedricha  Haendla. Tego chóru nie trzeba specjalnie reklamować. Serdecznie zapraszamy!

3. Za 2 tygodnie, w poniedziałek 3 października, będziemy obchodzili nasz Odpust Parafialny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy do kościoła św. Cyriakusa w Braunschweigu od godz. 10.00. Wtedy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 11.00 odmówimy Różaniec w intencji naszej Wspólnoty Parafialnej, a o 11.30 rozpocznie się Msza św. odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Adam Ostapowicz SChr. Po Mszy św., jeśli pozwoli pogoda, chcemy zaprosić na grilla, lub na kawę i ciasto do sali, jeśli pogoda nie dopisze.

4.Serdeczną pamięcią modlitewną otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

Lüneburg

1. Na następną Mszę św. zapraszamy do kościoła St. Marien, w sobotę, 1 października. Intencja mszalna – o opiekę M B Nieust. Pomocy w pokonaniu choroby nowotworowej dla siostry Stanisławy.

2. W najbliższą sobotę, 24 września, zapraszamy do kościoła św. Cyriakusa w Braunschweigu, na szczególne wydarzenie w naszej wspólnocie parafialnej. Będziemy gościli w naszej świątyni chór „Poznańskie Słowiki” pod dyrekcją profesora Stefana Stuligrosza. Chór wystąpi w czasie Mszy św. w języku niemieckim o godz. 18.00, a po Mszy św. odbędzie się koncert, w którym usłyszymy m.in utwory  Stefana Stuligrosza, Henryka Mikołaja Góreckiego i Georga Friedricha  Haendla. Tego chóru nie trzeba specjalnie reklamować. Serdecznie zapraszamy!

3. Serdeczną pamięcią modlitewną otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

Loading

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.