XXVII Niedziela Zwykła – 2.10.2011

„W końcu posłał do nich swego syna, tak sobie myśląc: Uszanują mojego syna. Lecz rolnicy zobaczywszy syna mówili do siebie: To jest dziedzic; chodźcie zabijmy go, a posiądziemy jego dziedzictwo. Chwyciwszy go, wyrzucili z winnicy i zabili.“  Czy ten fragment dzisiejszej Chrystusowej przypowieści, czytany w naszej współczesności, czegoś nam nie przypomina?

Braunschweig

1. Intencja mszalna w przyszłą niedzielę – za zmarłego Bernarda Kluk w 10 roczn. śmierci.

2. Jutro, w poniedziałek 3 października, będziemy obchodzili nasz Odpust Parafialny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy od godz. 10.00. Wtedy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 11.00 odmówimy Różaniec w intencji naszej Wspólnoty Parafialnej, a o 11.30 rozpocznie się Msza św. odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Adam Ostapowicz SChr. Po Mszy św. zapraszamy na grilla, na kawę i ciasto. Panie prosimy serdecznie o współpracę, jeśli chodzi o ciasto. Dochód z naszego spotkania przeznaczony będzie na zakup sztandaru dla naszej wspólnoty parafialnej.

3. Rozpoczął się miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy w tygodniu, po każdej Mszy św. Pamiętajmy, że Patronka naszej Parafii zobowiązuje!

4. W środę zapraszamy w szczególny sposób Matki Różańcowe, na wspólną modlitwę o godz. 17.00, a potem na Nowennę do Matki Bożej Neustającej Pomocy i Mszę św. w Waszej intencji.

5. W czwartek serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na kolejne lekcje religii. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci zostaną na nabożeństwie różańcowym, które specjalnie dla nich, będzie odprawione zaraz po religii, o godz. 17.00.

6. Chcemy wznowić tradycję nabożeństw pierwszoczwartkowych. Są one związane z modlitwą o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. Potrzeba takiej modlitwy jest oczywista. Serdecznie więc zapraszamy w najbliższy czwartek na nabożeństwo różańcowe po Mszy św., w którym będziemy modlili się w tej intencji.

7. Najbliższy piątek jest I piątkiem miesiąca. Od godz. 15.30 będzie okazja do spowiedzi św., a o 16.30 Msza św. i nabożeństwo eucharystyczne z różańcem.

8. Przypominamy o rozpoczynających się jutro Niemiecko – Polskich Dniach Kultury. Programy zostały rozdane. Organizatorzy jeszcze raz serdecznie zapraszają!

9. Matka Boża Różańcowa, Patronka tego miesiąca, Patronka naszej Parafii, niech wyprasza potrzebne łaski wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia.

Wolfsburg

1. Intencja mszalna w przyszłą niedzielę (St. Elisabeth) – o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla Bartłomieja .

2. Jutro, w poniedziałek 3 października, będziemy obchodzili nasz Odpust Parafialny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele św. Cyriakusa w Braunschweigu od godz. 10.00. Wtedy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 11.00 odmówimy Różaniec w intencji naszej Wspólnoty Parafialnej, a o 11.30 rozpocznie się Msza św. odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Adam Ostapowicz SChr. Po Mszy św. zapraszamy na grilla, na kawę i ciasto. Panie prosimy serdecznie o współpracę, jeśli chodzi o ciasto. Dochód z naszego spotkania przeznaczony będzie na zakup sztandaru dla naszej wspólnoty parafialnej.

3. W piątek zapraszamy do kościoła św. Elżbiety na Mszę św. i nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, a po nich na lekcje religii. Przypominamy, że jest to I piątek miesiąca.

4. Matka Boża Różańcowa, Patronka tego miesiąca, Patronka naszej Parafii, niech wyprasza potrzebne łaski wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia.

Salzgitter

1.Na kolejną Mszę św. zapraszamy za 2 tygodnie, w niedzielę 16 października. Intencja mszalna – za zmarłego Georga Majorka w 20 rocznicę śmierci.

2. Jutro, w poniedziałek 3 października, będziemy obchodzili nasz Odpust Parafialny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele św. Cyriakusa w Braunschweigu od godz. 10.00. Wtedy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 11.00 odmówimy Różaniec w intencji naszej Wspólnoty Parafialnej, a o 11.30 rozpocznie się Msza św. odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Adam Ostapowicz SChr. Po Mszy św. zapraszamy na grilla, na kawę i ciasto. Panie prosimy serdecznie o współpracę, jeśli chodzi o ciasto. Dochód z naszego spotkania przeznaczony będzie na zakup sztandaru dla naszej wspólnoty parafialnej.

3. Rozpoczął się miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy w Braunschweigu, w tygodniu, po każdej Mszy św. Pamiętajmy, że Patronka naszej Parafii zobowiązuje!

4. Matka Boża Różańcowa, Patronka tego miesiąca, Patronka naszej Parafii, niech wyprasza potrzebne łaski wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia.

Lüneburg

1. Na następną Mszę św. zapraszamy do kościoła St. Marien, w sobotę, 15 października. Intencja mszalna – o błogosławieństwo Boże, opiekę i zdrowie dla Miriam w 16 i Matiasa w 18 rocznicę urodzin.

2. Jutro, w poniedziałek 3 października, będziemy obchodzili nasz Odpust Parafialny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele św. Cyriakusa w Braunschweigu od godz. 10.00. Wtedy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 11.00 odmówimy Różaniec w intencji naszej Wspólnoty Parafialnej, a o 11.30 rozpocznie się Msza św. odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Adam Ostapowicz SChr. Po Mszy św. zapraszamy na grilla, na kawę i ciasto. Panie prosimy serdecznie o współpracę, jeśli chodzi o ciasto. Dochód z naszego spotkania przeznaczony będzie na zakup sztandaru dla naszej wspólnoty parafialnej.

3. Matka Boża Różańcowa, Patronka tego miesiąca, Patronka naszej Parafii, niech wyprasza potrzebne łaski wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia.

Loading

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.