II Niedziela Adwentu – 4.12.2011

„Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy – bo niektórzy są przekonani, że Pan zwleka – ale On jest cierpliwy w stosunku do was.”  Jak pięknie zauważa dziś św. Piotr podstawowy atrybut Bożej miłości do człowieka. Cierpliwość! Codziennie z niej korzystamy!

Braunschweig

1. Intencja mszalna w przyszłą niedzielę – za  zmarłych dziadków Emilię i Władysława Pilarskich oraz mamę Krystynę Zimnowoda.

2. Zapraszamy na kolejne próby: chóru – w poniedziałek o godz. 19.00 i „Promyków” – w czwartek o godz. 16.15.

3. We wtorek zapraszamy na kolejne Roraty. Mszę św. roratnią rozpoczniemy o godz. 7.00.

4. W środę o godz. 17.00 zapraszamy Matki Różańcowe na wspólną modlitwę i zmianę tajemnic, a o 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. w Waszej intencji.

5. Również w środę zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych. Jej temat: „Księga rodzaju 1- 11; prawda, czy bajka?”

6. W czwartek zapraszamy na lekcje religii, według zwykłego planu. Po lekcjach religii zapraszamy wszystkie dzieci na ich Mszę św. Roratnią, która rozpocznie się o godz. 17.15. Nie zapomnijcie o lampionach! Przypominamy jednocześnie, że w tym dniu przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

7. W piątek, po Mszy św. w języku niemieckim, zapraszamy na wieczór adoracyjny.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze adwentowe rekolekcje. W tym roku wygłosi je Ks. Marek Ciesielski SChr, pracujący w Polskiej Misji Katolickiej w Bonn.

9. Po Mszy św. można się zaopatrzyć w opłatki na nasze wigilijne stoły.

10. Nastąpi zmiana godzin otwarcia naszego biura parafialnego. Zmiana dotyczy środy. W tym dniu biuro będzie otwarte od godz. 9.00 do 12.00, a nie jak dotąd od 10.30 do 13.30.

11. Harcerki i harcerze z naszej parafii, z Braunschweigu i Wolfsburga, są dziś w Polsce, by przekazać dary które ofiarowaliście dla dzieci z domu dziecka. Za wszelkie dary jeszcze raz serdeczne „Bóg zapłać!”

12. Przy drzwiach kościoła wyłożone są informatory bożonarodzeniowe. Zapraszamy!

13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, oczywiście na pierwszym miejscu wszystkim Barbarom, które dziś obchodzą swe święto,  życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, które niech wyprasza św. Barbara i Wasi święci Patroni.

Wolfsburg

1. Intencja mszalna w przyszłą niedzielę (St. Elisabeth) – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę MB dla Oli Anioł z ok. urodzin.

2. W najbliższy piątek, zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30, a po niej na lekcje religii.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze adwentowe rekolekcje. W tym roku wygłosi je Ks. Marek Ciesielski SChr, pracujący w Polskiej Misji Katolickiej w Bonn.

4. W środę zapraszamy do Braunschweigu na kolejną katechezę dla dorosłych. Jej temat: „Księga rodzaju 1- 11; prawda, czy bajka?”

5. Po Mszy św. można się zaopatrzyć w opłatki na nasze wigilijne stoły.

6. Nastąpi zmiana godzin otwarcia naszego biura parafialnego. Zmiana dotyczy środy. W tym dniu biuro będzie otwarte od godz. 9.00 do 12.00, a nie jak dotąd od 10.30 do 13.30.

7. Harcerki i harcerze z naszej parafii, z Braunschweigu i Wolfsburga, są dziś w Polsce, by przekazać dary które ofiarowaliście dla dzieci z domu dziecka. Za wszelkie dary jeszcze raz serdeczne „Bóg zapłać!”

8. Przy drzwiach kościoła wyłożone są informatory bożonarodzeniowe. Zapraszamy!

9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, oczywiście na pierwszym miejscu wszystkim Barbarom, które dziś obchodzą swe święto,  życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, które niech wyprasza św. Barbara i Wasi święci Patroni.

Salzgitter

1. Na kolejną Mszę św. zapraszamy za 2 tygodnie, 18 grudnia. Intencja mszalna – o Boże błogosławieństwo dla Anny i Henryka Jaromin z okazji 35 rocznicy ślubu.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze adwentowe rekolekcje. W tym roku wygłosi je Ks. Marek Ciesielski SChr, pracujący w Polskiej Misji Katolickiej w Bonn. Zapraszamy do Braunschweigu o godz. 11.30.

3. Po Mszy św. można się zaopatrzyć w opłatki na nasze wigilijne stoły.

4. Nastąpi zmiana godzin otwarcia naszego biura parafialnego. Zmiana dotyczy środy. W tym dniu biuro będzie otwarte od godz. 9.00 do 12.00, a nie jak dotąd od 10.30 do 13.30.

5. Przy drzwiach kościoła wyłożone są informatory bożonarodzeniowe. Zapraszamy!

6. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, oczywiście na pierwszym miejscu wszystkim Barbarom, które dziś obchodzą swe święto,  życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, które niech wyprasza św. Barbara i Wasi święci Patroni.

Lüneburg

1. Na następną Mszę św. zapraszamy do kościoła St. Marien, w sobotę, 17 grudnia. Intencja mszalna – za zmarłą Jadwigę Suwała w 2 rocznicę śmierci. W tym dniu będzie także okazja do spowiedzi przedświątecznej. Rozpocznie się ona o godz. 17.30.

2. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, oczywiście na pierwszym miejscu wszystkim Barbarom, które dziś obchodzą swe święto,  życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, które niech wyprasza św. Barbara i Wasi święci Patroni.

Loading

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.