IV Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2013

Braunschweig

1. Intencja mszalna w przyszłą niedzielę – za zmarłych Gertrudę i Brunona Werra.

2. Jak wiemy, 12 marca rozpocznie się w Rzymie konklawe, które wybierze nowego papieża. Mszał Rzymski przewiduje w takich momentach historii Kościoła specjalną Mszę św. „o wybór papieża”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji w czasie Mszy św., jutro, w poniedziałek, o godz. 17.30.

3. Zapraszamy na kolejne próby – chórzystów w poniedziałek o godz. 19.00, a „Promyki”, w czwartek o godz. 16.15.

4. W środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.30 oraz na nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym, a po nim na kolejne spotkanie w cyklu katechez dla dorosłych.

5. W czwartek zapraszamy na kolejne lekcje religii według zwykłego planu. Bezpośrednio po lekcjach religii, o godz. 17.00, wszystkie dzieci zapraszamy na, specjalnie dla nich przygotowane, nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

6. Przygotowującym się do Sakramentu Bierzmowania, przypominamy o kolejnym spotkaniu, które odbędzie się w najbliższy czwartek, bezpośrednio po Mszy św.

7. Również w czwartek, 14 marca, o godz. 16.00, w imieniu stowarzyszenia POLDEH, zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnego malowania pisanek oraz pieczenia wielkanocnych babeczek.

8. W piątek, o godz. 16.00, zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim na Mszę św.

9. Przed niedzielną Mszą św. zapraszamy do wspólnej modlitwy i śpiewu  Gorzkich Żali.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje parafialne. Wygłosi je Ks. Andrzej Łysy, chrystusowiec, prefekt Wyższego Seminarium Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy, słuchania Bożego Słowa oraz korzystania ze spotkań z Chrystusem w Sakramentach.

11. Plan rekolekcji i inne terminy, związane z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą, znajdziecie na ulotkach, wyłożonych przy wyjściach z kościoła, oraz na naszej stronie internetowej, w folderze „Aktualności”.

12. Również na naszej stronie internetowej, pod hasłem „Ciekawe linki”, znajdziecie odnośniki do programów telewizyjnych, które dla Telewizji Trwam nagrał, znany nam z wizyt w naszej parafii, Ks. Profesor Paweł Bortkiewicz SChr. Są to ok. 20-minutowe audycje, o zbiorczym tytule „Bioetyczny detektyw”, w których Ks. Profesor, w sposób popularnonukowy, porusza aktualne tematy, związane z bioetyką, np. komórki macierzyste, sztuczne zapłodnienie, metoda „in vitro” i in. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej oferty!

13. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy szczególnej Bożej opieki i błogosławieństwa!

Wolfsburg

1. Intencja mszalna w przyszłą niedzielę, (St. Christophorus) – o wieczne zbawienie dla zmarłej Agnieszki Marcinek.

2. Jak wiemy, 12 marca rozpocznie się w Rzymie konklawe, które wybierze nowego papieża. Mszał Rzymski przewiduje w takich momentach historii Kościoła specjalną Mszę św. „o wybór papieża”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji w czasie Mszy św., jutro, w poniedziałek, o godz. 17.30, w kościele św. Cyriakusa w Braunschweigu.

3. W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową i Mszę św. o 16.30, a potem na lekcje religii, według zwykłego planu.

4. Przed niedzielną Mszą św., zapraszamy do wspólnej modlitwy i śpiewu  Gorzkich Żali.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje parafialne. Wygłosi je Ks. Andrzej Łysy, chrystusowiec, prefekt Wyższego Seminarium Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy, słuchania Bożego Słowa, oraz korzystania ze spotkań z Chrystusem w Sakramentach.

6. Plan rekolekcji i inne terminy, związane z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą, znajdziecie na ulotkach, wyłożonych przy wyjściach z kościoła, oraz na naszej stronie internetowej, w folderze „Aktualności”.

7. Również na naszej stronie internetowej, pod hasłem „Ciekawe linki”, znajdziecie odnośniki do programów telewizyjnych, które dla Telewizji Trwam nagrał, znany nam z wizyt w naszej parafii, Ks. Profesor Paweł Bortkiewicz SChr. Są to ok. 20-minutowe audycje, o zbiorczym tytule „Bioetyczny detektyw”, w których Ks. Profesor, w sposób popularnonukowy, porusza aktualne tematy, związane z bioetyką, np. komórki macierzyste, sztuczne zapłodnienie, metoda „in vitro” i in. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej oferty!

8. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy szczególnej Bożej opieki i błogosławieństwa!

Salzgitter

1. Na kolejną Mszę św. zapraszamy w niedzielę 17 marca. Intencja mszalna – za zmarłych Dietera Miczke, teściów, Jerzego Jałowieckiego, dziadków i rodzeństwo, Marię i Edmunda Biskupek oraz zmarłych z pokrewieństwa. Przed Mszą św., od godz. 17.30 będzie okazja do przedświątecznej spowiedzi.

2. Jak wiemy, 12 marca rozpocznie się w Rzymie konklawe, które wybierze nowego papieża. Mszał Rzymski przewiduje w takich momentach historii Kościoła specjalną Mszę św. „o wybór papieża”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji w czasie Mszy św. o godz. 17.30, w kościele św. Cyriakusa w Braunschweigu.

3. Serdecznie zapraszamy wszystkich do kościoła św. Cyriakusa w Braunschweigu, w środę o godz. 17.30, na Mszę św., a po niej na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, zaś  w piątek, o godz. 16.00,  na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim na Mszę św.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje parafialne. Wygłosi je Ks. Andrzej Łysy, chrystusowiec, prefekt Wyższego Seminarium Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy, słuchania Bożego Słowa, oraz korzystania ze spotkań z Chrystusem w Sakramentach.

5. Plan rekolekcji i inne terminy, związane z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą, znajdziecie na ulotkach, wyłożonych w przyszłą niedzielę oraz na naszej stronie internetowej, w folderze „Aktualności”.

6. Również na naszej stronie internetowej, pod hasłem „Ciekawe linki”, znajdziecie odnośniki do programów telewizyjnych, które dla Telewizji Trwam nagrał, znany nam z wizyt w naszej parafii, Ks. Profesor Paweł Bortkiewicz SChr. Są to ok. 20-minutowe audycje, o zbiorczym tytule „Bioetyczny detektyw”, w których Ks. Profesor, w sposób popularnonukowy, porusza aktualne tematy, związane z bioetyką, np. komórki macierzyste, sztuczne zapłodnienie, metoda „in vitro” i in. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej oferty!

7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy szczególnej Bożej opieki i błogosławieństwa!

Lüneburg

1. Na następną Mszę św. zapraszamy do kościoła St. Stephanus, w sobotę, 16 marca, o godz. 18.00. Przed Mszą św., od godz. 17.30 będzie okazja do przedświątecznej spowiedzi. Intencja mszalna – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę przy podejmowaniu trudnych decyzji dla córki Anny.

2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu, o godz. 17.00, serdecznie zapraszamy do kościoła St. Marien, na nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

3. Pół godziny przed Mszami św. w soboty Wielkiego Postu zapraszamy do wspólnej modlitwy i śpiewu Gorzkich Żali.

4. Informujemy, że po Wielkanocy chcemy przesunąć sobotnie Msze św. na godz. 17.00

5. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy szczególnej Bożej opieki i błogosławieństwa!

Loading

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.