3. Niedziela Adwentu – 14.12.2014

 1. Już połowa Adwentu za nami. Przypatrzmy się jak przeżywamy ten szczególny okres. Rekolekcje, które dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy to właściwy moment na przemyślenie naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez modlitwę oraz szczerą spowiedź.
 2. Serdecznie witamy księdza Pawła Jasinę, Chrystusowca, który poprowadzi rekolekcje adwentowe w naszej Parafii. Postarajmy się tak ułożyć nasze plany w tym czasie, aby móc jak najpełniej skorzystać z bogactwa rekolekcyjnego nauczania.
 3. Program rekolekcji:

Braunschweig St. Cyriakus

 • 12.2014 niedziela         – godz. 12.00
 • 12.2014 wtorek             – godz. 7.00
 • 12.2014 środa              – godz. 17.30
 • 12.2014 czwartek          – godz. 17.30

Wolfsburg St. Elisabeth

 • 12.2014 niedziela          – godz. 15.00

Wolfsburg St. Christophorus

 • 12.2014 poniedziałek     – godz. 18.00
 • 12.2014 wtorek              – godz. 18.00
 1. Okazja do spowiedzi, w czasie rekolekcji – pół godziny przed Mszą św. i w czasie Eucharystii. Serdecznie zapraszamy.
 2. Jak co roku, Stowarzyszenie POLDEH zaprasza wszystkie dzieci na tradycyjne pieczenie świątecznych ciasteczek i robienie stroików. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 15. grudnia, o godzinie 16.00 w salce przy kościele.
 3. W czwartek bezpośrednio po lekcjach religii zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami do kościoła na specjalne dla nich nabożeństwo. Młodzież nie ma katechezy, niemniej bardzo serdecznie zapraszamy na rekolekcje.
 4. W piątek „Roraty“ i katecheza w Wolfsburgu – godz. 16.30 St. Elisabeth.
 5. W zakrystii można odebrać formularze na kolędę. Tych wszystkich, którzy chcieliby nas zaprosić z wizytą duszpasterską, prosimy o wypełnienie formularzy i przekazanie nam do 1 stycznia. Kolęda rozpocznie się zaraz po Bożym Narodzeniu i potrwa do końca stycznia. Termin odwiedzin, tak jak zawsze, ustalać będziemy telefonicznie.
 6. Od 20.04.2015 – 28.04.2015 – pielgrzymka do Ziemi Świętej. Koszt 1150 Euro. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 7. W dniach 9-11 stycznia 2015 (St. Elisabeth) odbędą się rekolekcje dla małżeństw pt.”Miłość małżeńska”. Spotkanie prowadzone będzie przez Ojca Karola Meissnera. Ojciec Meissner jest autorem wielu cennych książek, artykułów i publikacji dotyczących małżeństwa, rodziny, płciowości, wychowania i etyki. Jest to zaszczyt dla naszej parafii, że mimo wielu zajęć chce on do nas przyjechać. Rekolekcje będą dość intensywne wraz z posiłkami, a to wiąże się też z pewnymi kosztami, które wynoszą ok. 25 Euro od osoby dorosłej. Dla rodzin z dziećmi zapewniona zostanie opieka w formie tzw. „domowego przedszkola” w sąsiedniej sali. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, potrzebne jest wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w rekolekcjach. Zgłaszać można się w zakrystii po niedzielnych mszach św. lub e-mailowo/telefonicznie – kontakt na stronie internetowej.
 8. Niech tegoroczne oczekiwanie na Boże Narodzenie będzie w naszym wydaniu najpiękniejszym Adwentem przygotowującym nas do spotkania z Panem Jezusem.
 9. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składamy nasze serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa św. Patronów.

Loading

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.