27. Niedziela Zwykła – 4.10.2015

 1. Witamy bardzo serdecznie w naszej parafialnej wspólnocie księdza Ryszarda Karapudę, który po 23 latach pracy na Ukrainie obejmuje obowiązki wikariusza w naszej Parafii. Życzymy ks. Ryszardowi owocnego posługiwania wśród nas za przyczyną Matki Bożej Królowej Różańca Świętego.
 2. Nabożeństwa różańcowe – w dni powszednie na zakończenie Mszy św., a w niedzielę pół godziny przed Mszą św. Wszystkie dzieci zapraszamy w czwartek po religii o godz. 17.10.
 3. Wszystkich chórzystów zapraszamy, na próby, w poniedziałki o godz. 19:00. Chórek „Promyki” ma próby w czwartki, o godz. 16.15.
 4. W środę, o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych, modlitwa różańcowa a następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji Matek różańcowych.
 5. W czwartek, katecheza w Braunschweigu:
  – dzieci najmłodsze o godz. 15.30
  – dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej o godz. 16.15
  – młodzież, po Mszy św., godz. 18.15
 6. W piątek po Mszy św., w Braunschweigu, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.
 7. W piątek Msza św. i nabożeństwo różańcowe w Wolfsburgu o godz. 16.30.
 8. Za tydzień w niedzielę, 11 października przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową naszej Misji. Eucharystii przewodniczyć będzie były Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej a obecny ojciec duchowny Dekanatu Szczecin Słoneczne ks. Ryszard Szymanik. Zwracamy się przy tej okazji, o podzielenie się swoimi talentami kulinarnymi i wsparcie naszego wspólnego świętowania. Już dzisiaj Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
 9. Za tydzień, XV Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodzin”. Przy wyjściu z kościoła bedzie można złożyć dobrowolną ofiarę na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich. W imieniu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, już dzisiaj wszystkim ofiarodawcom pięknie dziękujemy staropolskim – Bóg zapłać.
 10. We wtorek, 13.10.2015 o godz. 16.00, spotkanie informacyjne „Szkoła
  i system szkolnictwa“ w Arbeitsagentur, Cyriaksring 10, 38118 Braunschweig, wejście BIZ Münchenstraße. Tematy:
  – Niemiecki system szkolnictwa
  – Prawa i obowiązki rodziców
  – Prawa i obowiązki uczniów
  – ABC nauki zawodu
  – Pozaszkolna pomoc dla uczniów
 11. Infomujemy, że można głosowaś w wyborach parlamentarnych, korespondencyjnie. Rejestracja do 07.10.2015. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
 12. Do nabycia są kalendarze PMK w Niemczech na 2016 rok, w cenie 5 euro za sztukę. Pozyskane fundusze będą przeznaczone na budowę kaplicy Miłosierdzia Bożego oraz na potrzeby Domu Polskiego w Concordii.
 13. Wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia otaczamy naszą modlitwą
  i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

Loading

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.