26. Niedziela Zwykła – 1.10.2017

 1. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszej parafii:
  – wtorek po Mszy św.
  – środa w czasie Nowenny do MB
  – czwartek – godz. 17.00 /modlitwę prowadzą dzieci/
  – piątek po Mszy św.
  – niedziela – godz. 11.30
 2. Wszystkich chórzystów zapraszamy, na próbę, w poniedziałek o godz. 19:00
 3. We wtorek biuro parafialne nieczynne.
 4. W środę o godz. 17.00 zmiany tajemnic różańcowych, a następnie Nowenna do MBNP i Msza św. w intencji Matek różańcowych.
 5. W czasie wolnym od szkoły nie ma katechezy dla dzieci i młodzieży.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.00 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz życia zakonnego. W pierwszy piątek odwiedzimy
  w domach chorych. Spowiedź święta, w Braunschweigu od godz. 15.00, a o godz. 16.30 Msza Święta, zaraz po niej pierwszopiątkowe nabożeństwo jako przebłaganie za grzechy nasze osobiste i całego świata.
 7. W piątek nie będzie Mszy św. w Wolfsburgu.
 8. W święto Najświętszej Maryi Panny Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100 rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla Ojczyzny i całego świata. Łącząc się duchowo z naszymi rodakami w ojczyźnie i My, jako wspólnota parafialna, świętująca 40 lecie istnienia, pragniemy spotkać się 7 października, w Braunschweigu o godzinie 14.00, w kościele St. Cyriakus by odmówić cały różaniec /4 części/ przed Najświętszym Sakramentem. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Za tydzień w niedzielę, po Mszy św. spotkanie dla osób wyjeżdżających na 32. JASNOGÓRSKĄ NOC CZUWANIA W INTENCJI POLSKICH EMIGRANTÓW I ICH DUSZPASTERZY. Serdecznie zapraszamy.
 10. Za dwa tygodnie, w niedzielę, 15 października przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową naszej Misji i jednocześnie w sposób uroczysty świętować jubileusz 40 lecia istnienia Polskiej Misji Katolickiej w Braunschweigu. Eucharystii przewodniczyć będzie biskup Stanisław Stefanek. Zwracamy się przy tej okazji, o podzielenie się swoimi wyrobami kulinarnymi i wsparcie naszego wspólnego świętowania. Już dzisiaj Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
 11. W przyszłym roku, 16.–25.04.2018 organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Program i zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 12. W Polsce trwa zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą „Zatrzymaj Aborcję„,  projektem ustawy, której celem jest ochrona życia zdecydowanie najliczniejszej grupy dzieci legalnie zabijanych dziś przed urodzeniem czyli dzieci zabijanych ze względu na swoją chorobę lub jej podejrzenie. Młodzież z naszej parafii postanowiła włączyć się do tej akcji i zbierać podpisy po mszy św. przed kościołem. Pamiętajmy, że „żeby zło triumfowało, wystarczy, by dobro milczało”.
 13. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

Loading

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.