Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 31.12.2017

 1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 2. Jutro w pierwszy dzień Nowego Roku obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W pierwszy dzień Nowego Roku 2018 stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Msza św. w języku polskim:
  – 12.00 Braunschweig, St. Cyriakus
  – 15.00 Wolfsburg, St. Raphael
 3. W środę o godz. 17.00 zmiany tajemnic różańcowych, a następnie nowenna do MBNP i Msza św. w intencji Matek różańcowych.
 4. W piątek, przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, od godziny 15.00 okazja do spowiedzi św., następnie o godz. 16.30 Msza św., litania do NSPJ i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 5. W piątek nie ma Mszy św. w Wolfsburgu.
 6. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Zapraszamy na Mszę św. do Braunschweigu o godz. 16.00, w czasie której pobłogosławimy kadzidło i kredę.
 7. Za tydzień, w niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego.
 8. Za dwa tygodnie, 14 stycznia, w niedzielę zapraszamy na tradycyjne spotkanie opłatkowe  do sali parafialnej w Braunschweigu o godz. 17.00. Jak zwykle zwracamy się z prośbą do Wszystkich, o ubogacenie spotkania domowymi wypiekami. Z góry serdecznie dziękujemy.
 9. Słowa podziękowania dla tych osób, które pomogły w ustawieniu choinek i szopki oraz w przygotowaniu naszego kościoła do Uroczystości Bożego Narodzenia.
 10. U progu nowego roku kalendarzowego 2018 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

Loading

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.