Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 31.12.2018

 1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
 2. W ostatni dzień roku, w poniedziałek, 31 grudnia, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego, w Braunschweigu o godz. 18.00. Odśpiewamy uroczyste Te Deum (za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami).
 3. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia Msze Święte w naszej parafii:
 4. godz. 12.00 Braunschweig (St. Cyriakus), godz. 15.00 Wolfsburg (St. Raphael)
 5. W środę o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych, a następnie nowenna do MBNP i Msza św. w intencji Matek różańcowych.
 6. W piątek, przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, od godziny 15.00 okazja do spowiedzi św., następnie o godz. 16.30 Msza św. oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W piątek nie ma Mszy św. w Wolfsburgu.
 8. W niedzielę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. W czasie Mszy św. pobłogosławimy kadzidło i kredę.
 9. Za dwa tygodnie, 13 stycznia, w niedzielę zapraszamy na tradycyjne spotkanie opłatkowe i jasełka do sali parafialnej w Braunschweigu o godz. 17.00. Jak zwykle zwracamy się z prośbą do Wszystkich, o ubogacenie spotkania domowymi wypiekami. Z góry serdecznie dziękujemy.
 10. Spotkanie dla lektorów w Braunschweigu 19 stycznia o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.
 11. Słowa podziękowania dla tych osób, które pomogły w ustawieniu choinek i szopki oraz w przygotowaniu naszego kościoła do Uroczystości Bożego Narodzenia.
 12. U progu nowego roku kalendarzowego 2019 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

Loading

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.