Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2023

  1. W pierwszy dzień Nowego Roku 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Pana Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata.
  2. W środę o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych, a następnie Nowenna MBNP i Msza Św. w intencji Matek różańcowych.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Zmiana tajemnic Różańca Św. dla męskiej Róży Różańcowej o godzinie 17.00
  4. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Tego dnia Msza Św. w Braunschweigu o godz. 16.30 (spowiedź od godz. 15.00) i w Wolfsburgu (St.Raphael) godz. 16.30.
  5. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwszą sobotę stycznia (07.01.2023), do Braunschweigu o godz. 15.00.
  6. Za tydzień, w niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego.
  7. Za tydzień, w niedzielę zmiana tajemnic Różańca Św. w Wolfsburgu o godzinie 14.30.
  8. Na początku nowego roku kalendarzowego 2023 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.
  9. Wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia otaczamy naszą modlitwą oraz życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

Loading

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.