33. Niedziela Zwykła – 19.11.2023

  1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, aby pomagać innym.
  2. Dziś po Mszy św. w Braunschweigu spotkanie dla młodzieży. Katechezę poprowadzi ks. Dennis Giesa.
  3. W środę, 22. listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecali naszych parafialnych muzyków podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz sprawowanej po niej Eucharystii.
  4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę obecnego roku liturgicznego obchodzimy w Kościele uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to dla nas dzień szczególny, bo wtedy właśnie obchodzimy święto patronalne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, które od lat jest związane z naszą wspólnotą. W Wolfsburgu po Mszy św. zapraszamy wszystkich na spotkanie do sali przy kościele na kawę i ciasto.
  5. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy prosimy o wpłatę zaliczki 450,00 Euro do połowy miesiąca grudnia.
  6. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwszą sobotę grudnia (02.12.2023), w Braunschweigu o godz. 12.00.
  7. Dobre Kino zaprasza na film „Opiekun” w sobotę za dwa tygodnie (02.12.2023) o godz. 17:00 w Braunschweigu. Wstęp wolny. Dla wszystkich ciasto, kawa i herbata. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć dobrą inicjatywę i podzielić się ciastem będziemy wdzięczni.
  8. Wspólnie z Poldeh e.V. po raz kolejny chcemy zorganizować akcję „Paczka Świąteczna” dla wszystkich, którzy stali się zubożali, samotni lub bezdomni. Osoby, które chcą się włączyć, prosimy o dostarczenie produktów wymienionych na plakacie w gablocie ogłoszeń za tydzień i za dwa tygodnie w niedzielę do kościoła.
  9. Wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia otaczamy naszą modlitwą, życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

Loading

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.